E-Ticaret Danışmanlığı

Ana Sayfa E-Ticaret Danışmanlığı
E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret Danışmanlığı

E-ticaret danışmanlık hizmetleri, müşteri yaşam döngüsü boyunca uygun bir deneyim oluşturmaya yardımcı olur.

E-ticaret danışmanlığı hizmetlerimiz, web sitenizde daha dar bir dijital kullanıcı deneyimi kavramının ötesine geçer ve müşterilerin şirketinizle ilgili farkındalıktan sadakate kadar tüm deneyimini etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olur. Pazarlama danışmanlığı çalışmalarımızı, iyi organize edilmiş çok kanallı pazarlama için uygun araçların entegrasyonuna yöneltmemiz çok yardımcı oluyor. 

Farklı şirketler, çevrimiçi satış ve hizmet yolculuklarının farklı aşamalarındadır. Bu nedenle, bugün nerede olduklarını, yarın nerede olmak istediklerini ve hedeflerine en iyi nasıl ulaşabileceklerini anlamak için işletmelerle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Bunu henüz yapmayan şirketler için e-ticareti sıfırdan başlatmak anlamına geliyor.  

Başlamadan Önce

 

Deneyim Değerlendirmesi

Bir dizi otomatik test kullanarak (site gecikmesi, standartlara uygunluk, web sitesi işlevselliği ve çevrimiçi destek gibi alanları kapsayan), e-ticaret danışmanlarımız çevrimiçi deneyimi değerlendirir. Sektörler arası bir çalışma yapılarak, güçlü ve zayıf yönleri ve odaklanılacak alanları belirleyebiliriz.

 

Tasarım Değerlendirmesi

Dijital deneyimleri müşterinin bakış açısından ve onların beklentilerini göz önünde bulundurarak inceliyoruz. Kullanıcıların e-satış kanallarıyla nasıl etkileşim kurduğunu değerlendirmemize ve bu kanalların müşteri ihtiyaçlarını ne kadar iyi veya kötü öngördüğünü anlamamıza, etkili gezinme sağlamamıza, kullanıcıların hataları önlemesine ve düzeltmelerine yardımcı olmamıza ve daha fazlasını yapmamıza olanak tanır.

 

Teknik değerlendirme

Mevcut platformları, performansı ve entegrasyonları analiz etmemize ve bunların bir e-ticaret stratejisini nasıl hızlandıracağını veya engelleyeceğini anlamamıza yardımcı olur. Teknik boşlukları ve bunları kapatabilecek yatırımları tespit etmemizi sağlar.

 

E-ticaret danışmanlığı hizmeti, bir şirketin dijital ticaret stratejilerinin ilk adımdan son adıma kadar belirlenmesini ve yönetilmesini sağlayarak, söz konusu şirketin marka değerini ve satışlarını artırmak için çalışmaktır. Profesyonel kadrosu sayesinde iFocus ekibi, E-ticaret faaliyetlerini birçok farklı şekilde yürütmektedir.

 

Öncelikle firmanıza uygun bir e-ticaret sitesi oluşturulur.

Firmanızın imajından hedef kitlenizin beğenisine, sitenin pratik ve kullanışlı olmasına kadar birçok faktör bilgi ve tecrübenin de yardımıyla doğru seçimlerle detaylandırılır.

 

Bu online satış sitesinin tasarımının yanı sıra satış ve müşteri ilişkileri gibi önemli konularda da teknik/yazılım altyapısı oluşturulmuştur.

 

Bu yazılım altyapısı, kullanıcıların ürünlerinizi kolayca incelemelerini, farklı ürünlerinize gitmelerini, satın almalarını kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayacak altyapıdır.

 

İlk aşama olan e-ticaret sitesinin oluşturulmasından sonra, e-ticaret danışmanınızın nihai amacı kullanıcıları bu siteye çekmektir. Bu profesyonel, çok yönlü ve sabırlı bir çalışmanın sonucudur.

 

iFocus Ekibi; sosyal medya yönetimi, sosyal medya ve Google reklam yönetimi, arama motoru optimizasyonu, e-posta pazarlaması, aylık etkileşim ve e-ticaret sitesi ve sosyal medya hesaplarının trafik kontrolü gibi birçok alanda şirketinizin marka değerini ve bilinirliğini artırmaya yönelik operasyonları yönetir.

 

Bu aşamalar başarıyla tamamlandıktan sonra lojistik ve stoklama alanlarında yaşanabilecek sorunlara karşı proaktif ve reaktif çözümler üretmek ve bu süreçleri yönetmek e-ticaret danışmanlığı hizmeti veren iFocus uzmanlığıdır.

 

Tüm bu süreçleri A’dan Z’ye profesyonelce ilerletmek, satışlarınızı ve marka değerlerinizi artırmak için bizimle iletişime geçin!

demo14-img1
demo14-img5
  • İş modelleri : B2B ve B2C segmentleri, pazar yerleri
  • E-ticaret alanında toplam 20 yıl tecrübe, Alanında akademik doktora tezi, yayınları bulunan akademisyenler
  • Eksiksiz bir e-ticaret uzmanlığı yelpazesi : danışmanlık yardımından e-ticaret uygulamasına ve sürekli desteğe kadar.
  • Sosyal Medya Reklamcılığı, İçerik yönetimi